Wyposażenie stanowisk spawalniczych

Wyposażenie stanowisk spawalniczych.

Współcześnie, wyposażenie stanowisk spawalniczych, będzie wymagać od przedsiębiorstwa stosunkowo sporych nakładów finansowych. Wynika to przede wszystkim z faktu tego, iż w przypadku produkcji wielkogabarytowych elementów stalowych, każde stanowisko należy dostosować do typu obrabianego elementu stalowego. W tym zakresie, na stanowiskach pojawiają się nowoczesne manipulatory spawalnicze, które umożliwiają montaż i wygodne manipulowanie obrabianymi elementami stalowymi. Tak, aby możliwe było swobodne przeprowadzenie wszystkich, niezbędnych prac spawalniczych, bez nadmiernych strat czasowych, związanych z koniecznością podnoszenia i obracania produkowanego elementu na drugą stronę.

 

Nowoczesne wyposażenie stanowisk spawalniczych – manipulator spawalniczy.

Jednym z najlepszych rozwiązań w zakresie wyposażenia stanowiska spawalniczego jest bez wątpienia manipulator spawalniczy. Jest to urządzenie, dopasowane do konkretnych warunków pracy, a więc przede wszystkim do wagi, gabarytów i wymiarów produkowanych elementów. Dzięki temu urządzeniu, możliwe jest zamontowanie spawanego elementu do stołu roboczego, a następnie, swobodne i wygodne nim manipulowanie, w celu wykonania wszystkich, niezbędnych spoin. Takie rozwiązanie jest wyjątkowo korzystne z wielu względów. przede wszystkim jednak, pozwala na znaczną redukcję czasu pracy, oraz podnosi poziom bezpieczeństwa. Eliminuje bowiem konieczność ciągłego stosowania suwnicy szynowej, co dotychczas było jednym rozwiązaniem w tym zakresie.

Wyposażenie stanowisk spawalniczychObecnie można po prostu zamontować spawany element na manipulator spawalniczy, a następnie dowolnie nim manipulować celem wykonania wszystkich przewidzianych spoin.

Zakup odpowiedniego manipulatora spawalniczego.

Bardzo istotną kwestią jest tutaj także właściwy wybór manipulatorów spawalniczych. Chodzi o to, aby wyposażenie stanowisk spawalniczych, było tak dobrane, aby spełniało wymagania produkowanych elementów. Należy więc zakupione manipulatory dostosować do typu obrabianych elementów.

W przypadku małych gabarytowo i wagowo elementów, można kupić manipulatory już gotowe. Jeśli jednak firma zajmuje się produkcją bardziej nietypową, koniecznością będzie przygotowanie wyposażenia zgodnie ze specyfikacją produkcji. W takich przypadkach, trzeba będzie wybrać się do producenta manipulatorów, który poznając specyfiką produkcji, będzie w stanie dobrać odpowiednie rozwiązania technologiczne. Dzięki temu tez, wyposażenie stanowisk spawalniczych, będzie o wiele precyzyjniej dostosowanej do zakresu produkcji w danym przedsiębiorstwie.

Podsumowanie

Należy więc powiedzieć, iż nowoczesne wyposażenie stanowisk spawalniczych, to przede wszystkim manipulatory spawalnicze, dostosowane do konkretnych elementów konstrukcji stalowych. Pozwalają one na sprawne obracanie, podnoszenie i pochylanie obrabianych detali tak, aby bez większych trudności wykonać wszystkie spoiny, bez ponoszenia nadmiernego ryzyka i bez ciągłych strat czasu, niezbędnego do manipulowania spawanymi elementami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.