Młot wyburzeniowy

Młot wyburzeniowy do koparki.

Dodatkowy młot wyburzeniowy do koparki, to bardzo ciekawe rozwiązanie, pozwalające nam na znaczne poszerzenie możliwości wykorzystania posiadanych w firmie koparek i minikoparek. Po zamianie klasycznej łyżki na młot wyburzeniowy, możliwe będzie realizowanie prac związanych z… wyburzeniami, a jakże? Trzeba tutaj jednak podkreślić, iż same wyburzenia to nie wszystko, co będziemy mogli zrealizować przy pomocy młota hydraulicznego. Narzędzie to, pozwala nam bowiem na cały szereg innych działań, które bardzo często okazują się niesamowicie pożyteczne w toku realizacji prac budowlanych. Jednym słowem, młot wyburzeniowy do koparki to narzędzie jak najbardziej dobre i korzystne. Warto więc przyjrzeć mu się z nieco bliższej perspektywy.

Ile kosztuje młot wyburzeniowy do koparki?

Przede wszystkim, warto tutaj zwrócić uwagę na koszty związane z inwestycją w młot wyburzeniowy do koparki. Jest to bowiem całkiem kosztowna inwestycja do której należy się przygotować. Tutaj będziemy też mieć różne koszty w zależności od poziomu konstrukcji, zastosowanych rozwiązań technologicznych, oraz wielkości samego młota.

Młoty do minikoparek.

Młot wyburzeniowy do minikoparkiW standardowych przypadkach, młoty do minikoparek będą o wiele mniejsze, i dostarczą mniejszy zakres energii i siły uderzenia. Nie sprawdzą się więc w zastosowaniach przemysłowych, przy wyburzeniach na dużą skalę. Pozwolą nam jednak sprawnie pozbyć się utopionych w gruncie przeszkód, takich jak większe frakcje skalne, czy też stare konstrukcje betonowe. Koszt zakupu takiego młota będzie oscylować w granicy 10-20 tysięcy PLN. W zależności oczywiście od zastosowanych rozwiązań technologicznych.

Młoty do koparek klasycznych.

Młot wyburzeniowy do klasycznej koparkiJeśli zaś chodzi o młoty wyburzeniowe do koparek, czy też koparko-ładowarek, to będziemy już musieli liczyć się z o wiele większymi kosztami zakupu, tego typu urządzeń. Koszty, jakie przyjdzie nam ponieść, będą w niektórych przypadkach przekraczać nawet 100 tys. PLN. Tego typu młot wyburzeniowy do koparki, za tak kolosalne pieniądze, jest jednakże profesjonalnym narzędziem do realizacji najbardziej wymagających zadań wyburzeniowych. Praktycznie nic nie jest w stanie oprzeć się energii uderzenia na poziomie powyżej 5000J.

Zakup odpowiedniego młota.

Kwestią bardzo istotną, będzie tutaj także to, iż młot wyburzeniowy do koparki, czy też minikoparki, musimy w pierwszej kolejności prawidłowo dobrać do posiadanej maszyny. Chodzi tutaj o to, iż młot musi być dopasowany pod względem masy własnej, gabarytów, oraz obciążenia. Tak, aby podczas pracy nie doprowadzić do nadmiernych obciążeń ramienia koparki, co mogłoby się przełożyć na jej uszkodzenie.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc biorąc, wybór właściwego młota do koparki będzie stosunkowo wymagającą kwestią. Trzeba będzie starannie przejrzeć dostępne na rynku urządzenia, aby wybrać młot, spełniający nasze potrzeby a jednocześnie nie prowadzący do uszkodzenia koparki, na której będzie zamontowany. Wymaga to od nas poświęcenia odpowiedniej ilości czasu na dopasowanie oferty do swoich potrzeb. W każdym razie, dobrze dobrany młot wyburzeniowy do koparki będzie przynosić same korzyści w każdej firmie budowlanej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.