Przewoźna motopompa

Przewoźna motopompa dla jednostek straży pożarnej.

Każda przewoźna motopompa dla jednostek straży pożarnej, powinna posiadać certyfikat wystawiony przez CNBOP-PIB (Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy). Certyfikat ten, potwierdza, że dana jednostka spełnia specyficzne wymagania, stawiane przed sprzętem stosowanym w jednostkach straży pożarnej. Każda pompa, zanim zostanie dopuszczona do użytku w jednostkach straży pożarnej, musi bowiem przejść szereg skomplikowanych testów jakościowych i wytrzymałościowych. Tak, aby strażacy, mieli pewność, iż konkretna, przewoźna motopompa, sprawdzać się będzie w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach pracy. Po prostu sprzęt przeznaczony do użytku w jednostkach PSP i OSP, musi charakteryzować się wysokim poziomem niezawodności.

Dobra, przewoźna motopompa, dla jednostek OSP i PSP.

Obecnie, na rynku motopomp dla jednostek pożarniczych, znajdziemy stosunkowo sporo urządzeń. Przy czym trzeba pamiętać, iż każda pompa będzie spełniać pewne wymagania, będzie dostosowana do zróżnicowanych warunków pracy. Każda z nich będzie charakteryzować się innym poziomem wydajności, czy też wysokości podnoszenia. Kluczowe jest więc precyzyjne dobranie motopompy do konkretnych potrzeb danej jednostki.

Jednym z urządzeń, posiadających certyfikat CNBOP-PIB, jest na przykład przewoźna motopompa do wody zanieczyszczonej KL-200SL. Jest to jednostka oparta o sekcję pompową Pioneer Pumps PP88S12, charakteryzująca się wydajnością na poziomie 11400 l/min. Jest to pompa wspomagana pompą próżniową, co znacznie usprawnia odprowadzanie powietrza z jednostki pompowej.

Podstawowa charakterystyka jednostki KL-200SL.

Przewoźna motopompaJest to przewoźna motopompa, która przeszła szczegółowe badania wydajności oraz sprawności, co jest potwierdzone stosownym certyfikatem. Sprawdzi się w bardzo trudnych warunkach pracy, dlatego też, w jednostkach straży pożarnej, tego typu pompa będzie idealnym rozwiązaniem, gwarantującym bezpieczeństwo i pewności podczas akcji gaśniczych i ratunkowych. Do najważniejszych jej parametrów będziemy tutaj zaliczać:

  • Wydajność na poziomie 11400 l/min.
  • Wysokość podnoszenia na poziomie do 41 metrów
  • 6x złącze ssawne Storz 110 mm.
  • 5x złącze tłoczne Storz 110 mm.
  • Wirnik zamknięty, dwukanałowy
  • Wolny przelot wirnika o średnicy 76mm, pozwalający na tłoczenie stosunkowo dużych ciał stałych.
  • Podciśnienie ssania -0,85 bar, pozwalające na zasysanie z głębokości nawet 8,5 metra
  • Możliwość pompowania cieczy o gęstości do 1100 kg/m3

Są to bardzo dobre parametry, a dzięki nim, ta akurat przewoźna motopompa będzie bardzo dobrze sprawdzać się nie tylko w akcjach gaśniczych, ale także przy usuwaniu skutków powodzi, pompowaniu wody z podtopień, itp.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, nowoczesna motopompa przewoźna 11 400 l./min to bardzo dobra jednostka, która sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach pracy w jednostkach straży pożarnej, zarówno PSP jak i OSP. Z całą pewnością inwestycje w tego typu sprzęt, podniosą bardzo wyraźne zdolności i możliwości poszczególnych jednostek strażackich, zapewniając wyższy poziom bezpieczeństwa i efektywności pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.