mieszalnik do betonu

Mieszalnik do betonu na placu budowy.

Zaopatrzenie ekip budowlanych w własny mieszalnik do betonu, montowany na ładowarce, z całą pewnością przyczynia się do znacznego usprawnienia całego procesu budowlanego. Oczywiście nie każda firma budowlana, będzie potrzebować inwestycji w własny mieszalnik. Nawet jeśli uwzględnimy fakt, iż koszt takiej inwestycji nie należy do najbardziej wygórowanych. Trzeba będzie więc w pierwszej kolejności przeanalizować zapotrzebowanie firmowe na beton, oraz kilka dodatkowych kwestii z tym związanych. Pozwoli nam to określić, czy własny mieszalnik do betonu będzie w przypadku takiej firmy rozwiązaniem korzystnym. Czy warto w taki urządzenie inwestować? Czy przełoży się to na jakieś konkretne korzyści?

Kiedy mieszalnik do betonu będzie trafną inwestycją?

Przede wszystkim więc, musimy określić, czy nasze przedsiębiorstwo w ogóle będzie takiego urządzenia potrzebować. Jakby nie patrzeć jest to jednak pewna inwestycja. Najtańsze mieszalniki, dostosowane do współpracy z mini-ładowarkami, będą nas kosztować co najmniej 10.000 PLN. Z punktu widzenia dużego przedsiębiorstwa, nie jest to jakaś zaporowa kwota. Dla małych firm będzie jednak to stosunkowo spory wydatek. Dlatego też, należy precyzyjnie ocenić, czy w przypadku takiej firmy, mieszalnik do betonu będzie przydatnym, dodatkowym wyposażeniem do posiadanej ładowarki.

Inwestycja w mieszalnik do betonu będzie korzystna w przypadku firm, które:

  • Potrzebują regularnych dostaw betonu na plac budowy
  • Nie są w stanie precyzyjnie określić, ilości potrzebnego betonu
  • Nie są w stanie określić czasu, kiedy beton będzie potrzebny
  • Nie mają możliwości określenia rodzaju betonu, jaki będzie potrzebny.

Spełniając powyższe warunki, firma będzie z całą pewnością korzystać z posiadania własnego mieszalnika. Wynika to z faktu tego, iż własna łyżka do betonu pozwoli nam na sprawne przygotowywanie betonu w dowolnych ilościach, o dowolnej konsystencji, dokładnie wtedy kiedy tego potrzebujemy.

Korzyści związane z inwestycją w mieszalnik betonu.

mieszalnik do betonuPoza opisanymi powyżej korzyściami, mieszalnik do betonu będzie nieść za sobą także inne korzyści. Przede wszystkim, samodzielne przygotowywanie betonu, pozwoli nam ograniczyć dość wyraźnie koszty działalności. Poza tym, już w trakcie mieszania betonu, będzie możliwe przemieszanie ładowarki. Dzięki temu, możliwe jest bardzo sprawne zaopatrywanie w beton ekip budowlanych, nawet znacznie od siebie oddalonych. Jest to więc rozwiązanie idealnie sprawdzające się na rozległych placach budowy.

Podsumowanie

Należy tutaj więc konkludować, iż mieszalnik do betonu to bardzo dobre, dodatkowe wyposażenie do ładowarek i miniładowarek. Jego zakup wiąże się z pewnymi kosztami, niemniej jednak w zamian, zyskujemy profesjonalne narzędzie, znacznie przyspieszające wiele realizowanych prac budowlanych. Dlatego też, jeśli tylko, po przeprowadzonej analizie uznamy, iż mieszalnik do betonu nam się przyda, warto przemyśleć możliwość takie inwestycji. Na pewno będzie to nieść konkretne korzyści dla całego przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.