Brykiet z trocin

Brykiet z trocin i jego produkcja.

Brykiet z trocin, to obecnie jedno z tych paliw stałych, które zyskują stale na popularności. Wynika to przede wszystkim z faktu tego, iż jest to paliwo generujące w procesie spalania po wiele mniejsze ilości zanieczyszczeń do atmosfery, niż ma to miejsce w przypadku węgla kamiennego. Warto także przypomnieć, iż brykiet z trocin to także niższy poziom emisji CO2 nawet w stosunku do gazu ziemnego. Generalnie, możemy powiedzieć, iż brykiet z trocin, to obok peletów drzewnych, jedno z lepszych i bardziej nowoczesnych rozwiązań w zakresie ogrzewania naszych domów i mieszkań. Na pewno zaś, jest to materiał w pełni ekologiczny, co obecnie jest szczególnie istotne.

Jakie korzyści zapewnia nam brykiet z trocin?

Tak jak już wspomnieliśmy, będziemy tutaj mieć do czynienia z dość sporą ilością korzyści płynących z zastosowania tego materiału opałowego. Przede wszystkim chodzi o ograniczenie zanieczyszczenia środowiska. Można wręcz powiedzieć, iż brykiet z trocin jest nie tylko lepszym i bardziej ekologicznym materiałem opałowym niż węgiel kamienny. W niektórych kwestiach jest on lepszy nawet od gazu ziemnego. Na potwierdzenie zapraszamy do sprawdzenia artykułu pod tym adresem http://www.infopress.com.pl/roczne-emisje-zanieczyszczen/, gdzie w formie przystępnej tabelki można znaleźć roczne emisje zanieczyszczeń przy ogrzewaniu budynków różnymi materiałami opałowymi.

Z lektury powyższego artykułu wynika jasno, iż brykiet z trocin to bardzo dobry materiał opałowy, którego wykorzystanie w ogrzewaniu naszych domów i mieszkań, na pewno przyczyni się do znacznej poprawy naszego poziomu efektywności w zakresie ogrzewania domów.

Proces produkcji brykietu z trocin.

Samo wytwarzanie brykietu z trocin nie jest niczym nader skomplikowanym. Wystarczy zebrać odpowiednio dużą ilość trocin i w pierwszej kolejności je wysuszyć. Maksymalny, dopuszczalny poziom wilgoci trocin przeznaczonych do produkcji brykietu nie powinien przekraczać 8%. Zbyt duża ilość wilgoci sprawi, iż nie będzie możliwe prawidłowo połączenie sprasowanych trocin w brykiety drzewne. Wynika to z faktu tego, iż brykiet z trocin powstaje w wyniku prasowania trocin pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. W tym momencie wyciskana jest z nich żywica, która stanowi naturalne, ekologiczne lepiszcze. Nadmierna ilość wody w procesie brykietowania nie będzie korzystna, gdyż żywiczne wiązania będą automatycznie osłabione.

Dobrze jest także zadbać o odpowiednio dobre brykieciarki, do produkcji brykietu z trocin. Obecnie, jednym z lepszych dostawców tego typu maszyn, jest firma Briklis Polska, zapewniająca dostawy tego typu urządzeń i kompletnych linii produkcyjnych od wielu już lat.

Podsumowanie.

Generalnie, można powiedzieć, iż brykiet z trocin to jeden z lepszych obecnie materiałów opałowych. Zapewnia nam doskonałe warunki spalania a jednoczenie nie prowadzi do nadmiernego zanieczyszczania środowiska naturalnego. Wykorzystanie tego materiału opałowego w naszych gospodarstwach domowych, pozwoli nam przyczynić się lepszej jakości naszego życia na co dzień, jak również do poprawy komfortu życia naszych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.