wymiana okien

Wymiana okien w domu jednorodzinnym.

Wymiana okien to bardzo poważne i kosztowne przedsięwzięcie. Musimy przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, jak dużo okien posiadamy w naszych domach, oraz jakie są ich rozmiary. Duże okna, będą z całą pewnością bardziej kosztowne od tych w wymiarach standardowych. Jeśli dodatkowo chcemy zakupić okna dobrej klasy, o dobrych parametrach izolacji termicznej, to trzeba będzie liczyć się ze sporymi wydatkami. A do tego należy doliczyć jeszcze kwestię robocizny, która ostatnimi czasy też do najniższych nie należy. Można więc powiedzieć, iż wymiana okien jest zadaniem, do którego należy się konkretnie przygotować.

Jak powinna być przeprowadzona wymiana okien?

Oczywiście zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie w tym celu ekipy remontowo budowlanej. Dobra firma będzie w stanie skutecznie i sprawnie przeprowadzić wymianę okien w naszych domach. W pierwszej kolejności pracownik firmy powinien przyjechać na pomiary. Musi on zwymiarować wszystkie okna i zaproponować różne rozwiązania do naszej akceptacji. Czasami będzie w danym miejscu proponować inne okno, tak aby było jak najmniej pracy i kosztów z tym związanych. Najlepiej, jeśli uda nam się dobrać okna w standardowych wymiarach. W takich przypadkach nie trzeba bowiem płacić za okna wykonane na zamówienie.

Ustalamy także poziom izolacji naszych okien. Wybieramy pomiędzy dwu i trzyszynowymi. Warto także zwrócić uwagę na wypełnienie pomiędzy szybami. Obecnie najpopularniejsze i najlepsze są szyby z wypełnienie z gazów szlachetnych, co gwarantuje większy i lepszy pozom izolacji.

Dopiero kiedy wszystkie szczegóły są ustalone, określamy termin realizacji, podpisujemy umowę, i wpłacamy ewentualną zaliczkę. W ustalonym terminie, z reguły wykonawca usługi na swoich samochodach dostarczy nam nasze nowe okna i rozpocznie się wymiana okien. W zależności od ilości okien do wymiany, liczby desygnowanych pracowników, oraz problemów natury murarskiej, wymiana może trwać od jednego do kilku nawet dni.

Jakie wybrać okna?

Aby wymiana okien miała jakikolwiek sens, powinniśmy wybrać je bardzo starannie. Tak, aby zapewniały nam znaczną poprawę warunków panujących w naszym domu. Musimy osiągnąć wyższy poziom komfortu poprzez tłumienie hałasów pochodzenia zewnętrznego, jak ograniczyć koszty ogrzewania poprzez zatrzymanie ciepła wewnątrz domu. Dlatego też, powinniśmy postarać się wybrać takie okna, które będą spełniać współczesne normy dla domów energooszczędnych, a najlepiej dla budownictwa pasywnego. Dzięki temu, z całą pewnością osiągniemy znaczny wzrost komfortu w naszych domach oraz ograniczymy straty ciepła.

Podsumowanie.

Wystarczy więc odwiedzić sklep Drew Dom z oknami PCV, aby przyjrzeć się dokładnie obecnej ofercie okien do naszego domu. Prędzej czy później, bowiem, w każdym domu trzeba będzie przeprowadzić ich wymianę. A musimy pamiętać, iż wymiana okien będzie gwarantować nam poprawę warunków mieszkaniowych, jedynie wtedy, kiedy faktycznie przeprowadzimy ją na jak najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.