Nieduże pompy ściekowe

Nieduże pompy ściekowe.

Nieduże pompy ściekowe, będą bardzo często wykorzystywane przez jednostki straży pożarnej, ekipy działające w ramach gospodarki komunalnej, a nawet firmy budowlane. Chodzi tutaj o to, iż w każdym z tych przypadków, będzie czasami dochodzić do sytuacji, w której, koniecznością będzie pompowanie ścieków. Czasami nie będą to ścieki w dosłownym znaczeniu, a jedynie medium o konsystencji ścieków. W takich sytuacjach, nieduże pompy ściekowe, charakteryzujące się sporym poziomem mobilności, będą idealnym narzędziem, pozwalającym na sprawne pompowanie tego typu mediów.

Jakie nieduże pompy ściekowe są godne naszej uwagi?

Oczywiście, nie wszystkie, nieduże pompy do ścieków, będą odpowiednim rozwiązaniem do każdego zastosowania. Czasami trzeba będzie dokładnie przeanalizować konkretną sytuację, aby dopasować do niej dobrą i wystarczająco wydajną pompę do ścieków. Bardzo dobrym urządzeniem w tym zakresie, jest chociażby pompa zatapialna, ściekowa, Evak Hippo. Ogólnie, możemy powiedzieć, iż większość pomp dostarczanych na rynek przez firmę Hippo, to urządzenia nowoczesne, zapewniające bardzo dobre warunki pracy, oraz wydajność na bardzo wysokim poziomie. Tutaj zaś, dostarcza nam małe pompy zatapialne do ścieków, charakteryzujące się odpowiednio wysokim poziomem wydajności, czy też mobilnością.

Możemy więc powiedzieć, iż tego typu nieduże pompy do ścieków, to rozwiązanie idealnie sprawdzające się w wielu przypadkach. Pompy tego typu można bardzo łatwo transportować samochodami. Możliwe jest także łatwe ich przenoszenia na inne miejsce pracy.

Podstawowe informacje techniczne.

Nieduże pompy ściekowe Evak Hippo, to urządzenia które możemy zastosować w wielu sytuacjach, nie tylko w przypadku pompowania ścieków. Ich podstawowy zakres zastosowania wygląda tutaj następująco:

  • Odwadnianie w branży budowlanej
  • Pompowanie wody brudnej, ścieków, osadów
  • Pompowanie wody z ciałami stałymi, elementami włóknistymi, oraz cząstkami ścieralnymi (bentonit, muł organiczny, piasek).
  • Oczyszczanie studzienek ściekowych.

Tak szerokie zastosowanie wynika przede wszystkim z bardzo dobrych parametrów technicznych. Pompy te dostępne są w wersjach o mocy silnika w przedziale 0,4 – 2,2 kW. Możliwe jest więc dość precyzyjne dopasowanie pompy do konkretnego zastosowania. Co najważniejsze, te nieduże pompy ściekowe, są wyposażone w wycofany wirnik typu vortex, który zapewnia swobodne pompowanie medium z dość sporych rozmiarów ciałami stałymi.

Podsumowanie.

Trzeba tutaj więc powiedzieć, iż nieduże pompy ściekowe marki Evak, to urządzenia bardzo dobre jakościowo. Pompy sprawdzające się w dość sporej ilości zastosowań, gdzie zawsze będą zapewniać wysoki poziom wydajności i skuteczne odpompowywanie danego medium. Są to pompy charakteryzujące się wysokim poziomem efektywności, jak również trwałością i odporność na trudne warunki pracy. Możliwe jest więc ich bardzo szerokie zastosowanie w bardzo wielu przypadkach.

One thought on “Nieduże pompy ściekowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.