wycieczka trekkingowa w Alpy

Wycieczka trekkingowa w Alpy.

Dobrze zorganizowana wycieczka trekkingowa w Alpy, będzie gwarantować nam maksymalnie wysoki poziom wypoczynku i rekreacji. Oczywiście, na tego typu wyprawy musimy być odpowiednio przygotowani. Musimy zaopatrzyć się w kluczowe, najbardziej istotne wyposażenie, dzięki któremu, możliwe będzie prawidłowe pokonanie wszystkich, zaplanowanych tras alpejskich. Warto jednak, aby każda wycieczka trekkingowa w Alpy, uwzględniała kwestie przygotowania fizycznego jej uczestników oraz ich doświadczenie. Pozwoli to bowiem, prawidłowo dobierać trasy, do poziomu doświadczenia i umiejętności poszczególnych członków wyprawy.

Czy wycieczka trekkingowa w Alpy jest kosztowna w organizacji?

Oczywiście, musimy liczyć się z koniecznością poniesienia pewnych kosztów. Niemniej jednak, dużo będzie tutaj uzależnione od tego, jaki plan założymy na naszą wycieczkę. Na koszty całej wyprawy przekładać się będą się następujące kwestie:

 • Odległość od miejsca zamieszkania – dłuższy dojazd będzie wymagać większych kosztów.
 • Rodzaj środka transportu – podróż samochodem osobowym jest droższa, niż przejazd autokarem lub wręcz samolotem.
 • Poziom komfortu noclegów – nocowanie w komfortowym hotelu pochłonie wyższe koszty, niż wynajem pokoju o prywatnej osoby.
 • Korzystanie z dodatkowych atrakcji – wejścia do parków narodowych, czy też różnych obiektów turystycznych, jest z reguły dodatkowo płatne
 • Wypożyczenie sprzętu specjalistycznego – wynajem raków, czy też uprzęży pociąga za sobą konieczność poniesienia dodatkowych kosztów.

Jednym słowem, jeśli wybieramy się na trekkingi w Alpach musimy liczyć się z kosztami. Możemy je jednak optymalizować wybierając tańsze alternatywy podróżowania, czy też nocowania.

Jak się przygotować do wyjazdu na trekking w Alpy?

Każda wycieczka trekkingowa w Alpy, będzie wymagać od nas odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim chodzi o nasze podstawowe wyposażenie, które powinno zagwarantować nam maksymalnie wysoki poziom komfortu podczas wyprawy. Musimy zadbać o następujące elementy wyposażenia:

 • Obuwie – powinno gwarantować nam przyczepność w zróżnicowanym terenie. Muszą to być buty wygodne, przewiewne a jednocześnie wodoodporne. Najlepiej jeśli będą już rozchodzone i sprawdzone.
 • Odzież – powinna gwarantować ochronę przed wiatrem i deszczem a jednocześnie zagwarantować przewiewność na odpowiednio wysokim poziomie.
 • Plecak – o pojemności co najmniej 30-40 litrów, w którym będziemy mogli bezpiecznie przenosić prowiant i zapasy wody.
 • Apteczka pierwszej pomocy – zawierająca podstawowe wyposażenie oraz niezbędne, zażywane przez nas na co dzień lekarstwa.
 • Ochrona przed promieniowaniem UV – na wyższych partiach górskich, będziemy mieć do czynienia z silnym promieniowaniem toteż okulary przeciwsłoneczne oraz odpowiednie kremy ochronne z filtrem UV to podstawa.
 • Składane kijku trekkingowe – które usprawnią poruszanie się w górskim terenie.

Podsumowanie.

Ogólnie rzecz biorąc, wycieczka trekkingowa w Alpy, powinna zagwarantować nam maksymalnie wysoki poziom rekreacji i wypoczynku. Aktywne formy wypoczynku zaś, stanowią najlepsze rozwiązanie. Pozwalają nam zrelaksować się na maksymalnie wysokim poziomie, co powinno być dla nas w tym przypadku najważniejsze. Warto więc zadbać o to, aby nasza wycieczka trekkingowa w Alpy, była przede wszystkim starannie i prawidłowo przygotowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.