użytkowanie systemów UV

Użytkowanie systemów UV w przemyśle.

Prawidłowe użytkowanie systemów UV w przemyśle, pozwoli nam osiągnąć konkretne korzyści. Trzeba jednakże pamiętać o tym, że wszystkie urządzenia i lampy UV muszą być użytkowane zgodnie z zaleceniami producenta. Należy przestrzegać przede wszystkim ich czasu pracy. Jeśli bowiem dane urządzenie UV nie będzie pracować w pełni prawidłowo, to cały proces technologiczny będzie narażony na niepowodzenie. Najczęściej zaś, lampy UV nie działają prawidłowo ze względu na nieprawidłowe użytkowanie systemów UV, czy też nie przestrzeganie maksymalnego czasu pracy poszczególnych lamp UV.

Jak prawidłowe użytkowanie systemów UV wpływa na korzyści dla przedsiębiorstw?

Przede wszystkim, przynosi konkretne korzyści na wielu płaszczyznach. Przykładowo, użytkowanie systemów UV do utwardzania spoin klejowych zapewnia nam znaczne skrócenie czasu utwardzania. Osiągnięcie pełni właściwości fizykochemicznych spoiny klejowej, możliwe jest do uzyskania nawet w ciągu kilkunastu sekund. Jest to też uzależnione od typu zastosowanego kleju czy też wielkości samej spoiny i mocy urządzenia utwardzającego. Niemniej jednak w porównaniu do standardowego utwardzania spoin klejowych, które może zająć w skrajnych przypadkach nawet kilkanaście godzin, jest to wyraźny wzrost wydajności.

Korzystne jest także użytkowanie systemów UV do utwardzania powłok lakierniczych. W tym przypadku także notujemy wyraźne skrócenie czasu utwardzania powłoki, z jednoczesnym wzrostem jakości. Ze względu na szybszy czas schnięcia, powłoki lakiernicze nie są narażone na zabrudzenia w takim samym zakresie jak w przypadku standardowego utwardzania powłok.

Jak użytkować systemy UV w poszczególnych przypadkach?

Aby więc osiągać wspomniane wyżej korzyści, trzeba pamiętać o tym, aby użytkowanie systemów UV było zawsze zgodne z zaleceniami producenta. Po wypracowaniu przez dane urządzenie określonej ilości roboczogodzin, należy odstawić je na profesjonalny serwis lamp UV, gdzie zostanie sprawdzone pod kątem sprawności i jakości działania. Tutaj też ewentualnie zostaną usunięte pojawiające się usterki, zaś urządzeniu zostanie przypisany nowy czas żywotności. Dzięki temu, będziemy mogli skutecznie i efektywnie wykorzystywać technologię promieniowania UV w wielu branżach. Musimy bowiem pamiętać, iż poza utwardzaniem spoin klejowych czy też powłok lakierniczych, użytkowanie systemów UV możliwe jest także w wielu innych branżach. Chociażby w elektronice, w poligrafii, rolnictwie, czy też nawet przy uzdatnianiu wody basenowej. Jest to więc technologia wszechstronnego zastosowania.

Podsumowanie.

Ostatecznie, można powiedzieć, iż użytkowanie systemów UV, przynosi w wielu branżach konkretne korzyści, zapewniając wzrost wydajności i jakości poszczególnych procesów technologicznych. Należy jedynie pamiętać o tym, aby urządzenia UV były regularnie serwisowanie, oraz aby nie użytkować lamp UV, które wypracowały już ustaloną przez procenta liczbę roboczogodzin. W takich bowiem przypadkach zachodzi wysokie ryzyko, iż proces technologiczny z ich zastosowaniem nie będzie przebiegać w pełni poprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.