trekking w Dolomitach

Trekking w Dolomitach.

Wyjazd na trekking w Dolomitach, to bardzo dobra opcja, dla każdego pasjonata wyjazdów trekkingowych. Znajdziemy tutaj bowiem bardzo dobrze przygotowane szlaki turystyczne, których pokonanie nie należy do najbardziej wymagających. Oczywiście, musimy pamiętać, iż niezależnie od poziomu trudności danego szlaku górskiego, zawsze musimy być prawidłowo do wyjazdu przygotowani. Chodzi nam tutaj o odpowiednie przygotowanie fizyczne, ale także o wyposażenie, odzież i obuwie. Bez względu na fakt, iż trekking w Dolomitach nie jest najbardziej wymagający, trzeba być do tego typu wyjazdów starannie przygotowanym.

Jakie wymagania stawia przed nami trekking w Dolomitach?

W tym przypadku, mamy co prawda do czynienia z nieco mniejszymi wymaganiami, niż na przykład wyjazdy w Alpy. Jednakże przygotować do wyjazdu trekking w Dolomitach, się trzeba. Musimy skompletować niezbędne wyposażenie, dobrać odpowiednią odzież i obuwie. Koniecznością jest także prawidłowo przygotowanie fizyczne. Musimy bowiem pamiętać, iż każdy trekking górski, niesie za sobą sporo wymagań w tym właśnie zakresie. Zobaczmy więc, jak przygotować na typowy trekking w Dolomitach pod każdym z tych trzech względów. Tak, aby wyjazd należał do jak najbardziej udanych.

  • Przygotowanie fizyczne – jest podstawowym aspektem. Nawet najlepsze wyposażenie i odzież nie pomogą, jeśli braknie siły i kondycji. Dlatego też, planując wyjazd na trekking w Dolomitach, warto z pewnym wyprzedzeniem zacząć w miarę regularnie odwiedzać na przykład siłownię, czy też okoliczną pływalnię. Pozwoli nam to poprawić swoją siłę i kondycję. Dzięki temu zaś, na szlaku nie będziemy mieć zbyt wielu trudności.
  • Obuwie – powinno być w pełni wodoodporne i zapewniać dobry poziom przyczepności na zróżnicowanych nawierzchniach. Trekking w Dolomitach będzie wiódł różnymi rodzajami szlaków, z różną nawierzchnią. Czasami będzie to ziemia, czasami trawa, kamienie a wręcz lite skały. Dobre buty muszą sprawdzić się w każdym z tych terenów.
  • Odzież – także powinna być wodoodporna i gwarantować wysoki poziom komfortu termicznego. Poza tym, ze sobą zawsze musimy zabrać dodatkową, ciepłą odzież. Chodzi tutaj o wypadek, gdyby doszło do nagłego załamania pogody. Brak dobrej odzieży, może w takich sytuacjach doprowadzić nawet do wychłodzenia organizmu. Dlatego też, musimy się przed tego typu sytuacjami zabezpieczyć.
  • Dodatkowe wyposażenie – w tym zakresie chodzi przede wszystkim o wodoodporny, pojemny plecak. Powinien charakteryzować się pojemnością co najmniej 40 litrów. Będzie on niezbędny do przenoszenia całego naszego dobytku. W plecaku koniecznie muszą się znaleźć następujące elementy: apteczka, środki zabezpieczające przeciwko promieniowaniu UV, kijki trekkingowe. Będzie on także pomocny przy przenoszeniu naszego prowiantu i zapasów wody. Warto więc zadbać o był jak najbardziej wygodny i posiadał dodatkowe zapięcia na wysokości bioder i klatki piersiowej.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż decydując się na popularny trekking w Dolomitach, trzeba będzie przede wszystkim skupić się na odpowiednim przygotowaniu i zaopatrzeniu. Dzięki temu, zapewnimy sobie maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa na wyjeździe, co w tym przypadku jest najważniejsze. Tym bardziej, iż trekking w Dolomitach, mimo, iż do najtrudniejszych nie należy, to jednak pewne wymagania będzie przed nami stawiać. My zaś, musimy tak przygotować się do wyjazdu, aby wszystkie wymagania spełnić w stu procentach.

One thought on “Trekking w Dolomitach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.