dobór drewnianej stolarki okiennej

Dobór drewnianej stolarki okiennej.

Prawidłowy dobór drewnianej stolarki okiennej, wymagać będzie od nas sporo zaangażowania. Musimy bowiem zwrócić uwagę na kilka, szalenie istotnych parametrów. Warto także wiedzieć, z czym wiąże się fakt, posiadania drewnianej stolarki okiennej w swoim domu. Ma to bowiem swoje wady, ale także konkretne zalety. Powinniśmy to wszystko wiedzieć, zanim w ogóle podejmiemy decyzję o tym, iż nowe okna w naszym domu będą drewniane.

Czy dobór drewnianej stolarki okiennej jest kłopotliwy?

Z całą pewnością nie jest to zadaniem prostym. Tym bardziej, iż na chwilę obecną nawet okna PVC mogą być wykonane w taki sposób, iż łudzącą będą przypominać okna drewniane. Co ważne, w tym przypadku musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa, kluczowe parametry a są to:

  • Izolacja akustyczna – czyli poziom wytłumienia hałasów pochodzenia zewnętrznego. Parametr ten wyrażany jest w dB i określa, jak wielkie natężenie hałasu będzie całkowicie tłumione.
  • Izolacja termiczna – obecnie, zdecydowanie najważniejsza kwestia, której musimy poświęcić maksymalnie dużo uwagi. Jest to parametr określający ilość energii cieplnej, jaka może być wytracona przez powierzchnię okna. Parametr ten wyrażany jest w Uw = W/(m2*K). Obecnie, dla nowo powstających domów, powinien on wynosić Uw <= 0,9 W/(m2*K). Do roku 2021 takie wymagania stawiano jedynie przed budynkami energooszczędnymi. Obecnie dotyczy to już wszystkich, nowo budowanych domów jednorodzinnych i innych zabudowań.

Oczywiście trzeba będzie także zwrócić uwagę na kwestie estetyczne. W końcu dobór drewnianej stolarki okiennej, powinien zagwarantować nam także możliwość podniesienia poziomu estetyki wystroju wnętrz. Okna są także widoczne z zewnątrz i warto dopasować ich zewnętrzną kolorystykę do kształtu estetycznego naszej elewacji.

Jak więc widać, dobór drewnianej stolarki okiennej, będzie stawiać przed nami pewne wymagania. Jeśli jednak wszystko przeprowadzimy prawidłowo, nasze nowe okna, będą w stu procentach spełniać swoje zadania.

Gdzie kupić nowe okna drewniane do naszego domu?

Możemy oczywiście poszukać w marketach budowlanych, choć nie zawsze jest to rozwiązaniem najlepszym. Czasami w marketach nie znajdziemy najlepszych rozwiązań, a tylko te, najbardziej popularne. Co za tym idzie, niekoniecznie będą to rozwiązania najkorzystniejsze pod względem parametrów technicznych czy też estetyki.

Warto w tym zakresie zdecydować chociażby na okna drewniane od firmy Drewdom. Jest to doświadczony dostawca stolarki okiennej, który zagwarantuje nam bardzo dobry poziom jakościowy dostarczanych okien. Dobór drewnianej stolarki okiennej w firmach, specjalizujących się dystrybucją okien i drzwi będzie wyjściem najlepszym. Trafimy bowiem pod opiekę specjalistów, który stolarką drzwiową i okienną zajmują się już wiele lat. Będą w stanie prawidłowo nas wesprzeć w procesie doboru okien, co w tym przypadku odgrywa także bardzo istotna rolę.

Podsumowanie.

Trzeba więc przyznać, iż dobór drewnianej stolarki okiennej, to przede wszystkim zwrócenie uwagi na poziom izolacji termicznej oraz akustycznej, jak również na kwestie estetyki wykonania okien. Oczywiście jest jeszcze kwestia ceny, jednakże współcześnie, zdecydowanie ważniejsza jest izolacja termiczna. W zasadzie można powiedzieć, iż to na tym parametrze, obecnie opiera się cały dobór drewnianej stolarki okiennej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.