brykiet z trocin

Brykiet z trocin.

W ciągu ostatnich kilku, kilkunastu lat, brykiet z trocin, stał się jednym z bardziej popularnych materiałów opałowych. Przede wszystkim jest ona stosowany w piecach kominkowych, rzadziej w kotłach grzewczych. Aczkolwiek, można znaleźć także kotły CO, dostosowane do palenia w nich brykietem drzewnym. Jako materiał opałowy, brykiet z trocin jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Zapewnia nam ograniczenie poziomu emisji CO2, który to gaz jest największym zagrożeniem dla naszej planety w kontekście katastrofy klimatycznej. Możemy więc powiedzieć, iż brykiet z trocin, to doskonała wręcz alternatywa dla gazu ziemnego czy też węgla kamiennego.

Czy brykiet z trocin jest rzeczywiście ekologicznym rozwiązaniem?

Z całą pewnością znajdą się pewni malkontenci, którzy będą dowodzić, iż spalanie drewna także wydziela CO2, a więc jest to materiał taki sam jak węgiel kamienny. Trzeba jednak wziąć kilka poprawek w tym przypadku. Przede wszystkim, CO2 wydalane w przypadku spalania brykietu z trocin, jest w ciągłym obiegu na naszej planecie. Z naszych kominów wylatuje CO2 zmagazynowany przez kilkadziesiąt lat życia drzewa. Przy czym rosnące obecnie drzewa, wychwytują wydalany CO2 i ponownie go magazynują. Mamy więc do czynienia ze swego rodzaju obiegiem zamkniętym. Dwutlenek węgla magazynowy w węglu kamiennym czy też w gazie, został wycofany na naszej planecie z ekosystemu miliony lat temu. Dzięki temu klimat ustabilizował się na poziomie takim, aby człowiek mógł w nim egzystować.

My zaś bezmyślnie, wykopujemy te zasoby CO2, i wydzielamy je do atmosfery, prowadząc do coraz mocniejszego nagrzewania się naszej planety. Ostatecznie, doprowadzimy do katastrofy klimatycznej i nie będzie już odwrotu. Jeśli w porę się nie ockniemy i nie przestaniemy pompować dwutlenku węgla do atmosfery ziemskiej.

Brykiet z trocin, jako alternatywa o prostej produkcji.

Okazuje się jednak, iż brykiet z trocin jest dobrą alternatywą, pozwalającą na utrzymanie obecnie występującej w ekosystemie ilości CO2, i zachowanie obiegu zamkniętego. Jego wytwarzanie także nie jest jakoś specjalnie skomplikowane. Co ważne, może on być produkowany właśnie z trocin, czyli odpadów z produkcji tartacznej i stolarskiej. Jest to więc bardzo korzystne, bowiem znajdujemy rozsądne zagospodarowanie dużych ilości odpadów z tego typu produkcji. Wykorzystując nowoczesne brykieciarki dostarczane przez firmę Briklis Polska możemy wytwarzać brykiet z trocin w różnorodnych kształtach, z wysoką wydajnością. Dzięki temu też, proces jest jak najbardziej opłacalny. Oczywiście trzeba liczyć się ze sporymi kosztami inwestycyjnymi przy tego typu działalności, jednak te, z całą pewnością, z czasem się zwrócą.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż brykiet z troci stanowi idealną wręcz alternatywę dla ogrzewania naszych domów węglem kamiennym. Jeśli jednocześnie z wdrożeniem kotła na brykiet, przeprowadzimy termomodernizację naszego budynku, zminimalizujemy jego zapotrzebowanie energetyczne, to będzie to także bardo przystępne cenowo ogrzewania. Trzeba przyznać, iż brykiet z trocin jest bez wątpienia materiałem opałowym przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.